Obavijest za roditelje/skrbnike
Autor: ANA RIBARIĆ, 11. 2. 2022.

Poštovani roditelji,

Osnovna škola Klana preuzela je testove namijenjene testiranju učenika.

Učenici bi se trebali testirati svakog ponedjeljka ili nedjelju navečer s ciljem smanjivanja broja samoizolacija i održavanju većeg broja nastavnih dana uživo.

Svim će učenicima sutra biti podijeljena dva testa za testiranje 14.2. i 28.2. ( ponedjeljak nakon drugog dijela zimskih praznika koji traju od 21. do 25.2.2022.g.)

Buduće da je testiranje dobrovoljno, roditelji koji se ne slažu sa predloženom mjerom molimo da dostave potpisani obrazac u privitku i u ponedjeljak, 14.2. zajedno sa testovima dostave navedeno u školu razrednicima ili ravnateljici.

Učenici koji su u slučaju kontakta s pozitivnom osobom oslobođeni karantene prema uputama HZJZ – a ( a to su preboljeli u zadnjih 120 dana) mogu sudjelovati u rutinskom samotestiranju na dva načina:

1. kao i ostali učenici ili
  2. na način da se samotestiraju samo u slučaju pozitivnog slučaja u njihovom razrednom odjelu.

Ukoliko je po testiranju Vaše dijete pozitivno, molim da o istom obavijestite razrednika.

U privitku, dostavljamo obavijest pripadajućim privitcima dobiven od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, a vezan za Model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje redovitog dobrovoljnog samotestiranja učenika i obrazac koji ispunjavate u slučaju da ne želite da Vaše dijete sudjeluje u programu mjere redovitog samotestiranja.

Unaprijed zahvaljujemo na razumijevanju i suradnji.

Ravnateljica:

Jelena Grbčić Samardžić, mag.prim.educ.