« Svibanj 2024 »

"ČAKAVČIĆI PUL RONJGI 18"

Dan 28. siječnja u našoj školi je protekao u znaku domaće klanjske beside i simboličnog slavlja čakavčića.

I ove smo godine siječanj simbolično ispratili svečanom podjelom nove zbirke „Čakavčići pul Ronjgi“ te dodjelom priznanja svim prošlogodišnjim sudionicima i njihovim mentoricama.

Ponosno ističemo da najnovija 18. zbirka Čakavčića donosi uratke čak 23-ojice naših učenika, od kojih je nekoliko njih polučilo i zapaženiji uspjeh. To su: Enea Mohorić, iz lanjskog 1. razreda, čiji je rad ušao u uži izbor, njezin razredni kolega Leon Simčić, koji je osvojio 3. nagradu, te prošlogodišnja osmašica Sandra Iskra, koja je za svoj prozni rad na lišškom govoru -  „Moje selo“ -  osvojila 1. nagradu!

Kako bismo i nadalje zadržali učenički interes za sudjelovanje u ovoj i sličnim aktivnostima, kao uvod u svečanu podjelu organizirano je ugodno druženje u školskoj knjižnici s lokalnim klanjskim pjesnicima, Antonom Starčićem Šopećim i Marijom Taučerom...

...koji su s mladim čakavčićima podijelili svoja rana spisateljska iskustva, ljubav za svoj kraj i svoju domaću besidu, a svoje vlastite uratke ne samo da su pročitali, već su zajedno s najmlađima i zapjevali prilikom dodjele (s obzirom da su im neke prigodne mesopusne pjesme uglazbljene).

Zahvaljujemo im se još jednom i preporučamo se i dogodine!

priredila: školska knjižničarka

objavio: Nensi Čargonja Košuta   datum: 31. 1. 2013.