« Svibanj 2024 »

Naš put u Salzburg

Dana 26. travnja učenici škole “Drago Gervais” iz Brešca i prijateljske škole “Klana” posjetili su grad soli – Salzburg.

Sve je započelo idejom profesorica Činko Glavić i Marčelja koje su imale želju povesti sudionike kazališne mladeži škole Brešca u taj predivan grad. Rado su im se pridružile i učenice 6. razreda škole Klana koje uspješno pohađaju glazbene aktivnosti škole.

Autobus popunjem do posljednjeg mjesta krenuo je u ranim jutarnjim satima s autobusne stanice. Neispavani, ali uzbuđeni, učenici su jedva dočekali polazak prema Sloveniji i Austriji. Nakon duge vožnje konačno smo ugledali grad iz snova.

Žičarom smo se uputili u razgledavanje dvorca Festung Hohensalzburg. Razgledali smo prekrasnu katedralu, vrtove i fontane parka Mirabell te Mozartovu rodnu kuću koja odiše prošlošću.

U samo jednom danu uspjeli smo razgledati neke od znamenitosti koje ovaj gradić čine posebnim. Svi su učenici bili oduševljeni. Neki su se zaljubili u sam grad, a neke u zgodne Austrijance.

Početak je školskog tjedna, a mi smo još pod dojmom očaravajućeg austrijskog grada i finih slastica koje ćemo još duuuugoooo pamtiti.

Ivana Marčelja

objavio: Nensi Čargonja Košuta   datum: 2. 5. 2013.