« Ožujak 2024 »

„MOJA MAT“ OSVOJILA PUBLIKU I ŽIRI NA OVOGODIŠNJEM KVARNERIĆU

Dječji festival „Kvarnerić“  koji njeguje naše ČA, postao je prepoznatljiv i u našoj školi. Rado se prijavljujemo, stvaramo i veselimo svakom uspjehu. Ove je godine zadovoljstvo posebno jer donosi 1. nagradu publike u obje festivalske večeri održane u Domu kulture  u Čavlima, 1. nagradu publike sveukupni glasovi i 1. nagradu stručnog žirija.

Pjesmu "Moja mat" možete preslušati ovdje (pritiskom na trokutasto dugme play):

Record music with Vocaroo >>

No, vratimo se na početak...

Mentorica Ivana Marčelja pronašla je nježan tekst o majci u zbirci „Čakavčići pul Ronjgi“ koji je instrumentalna skupina uglazbila. Prema tematici i senzibilitetu pjesme, Tara Gajica, učenica 2. razreda, pokazala se kao idealan interpretator pjesme koju je naposljetku i snimila. Aranžman potpisuje naš dragi suradnik Aleksandar Valenčić. Po završetku snimanja i ljetnih ferija, uslijedio je rad na scenskom prikazu pjesme u koji su se rado uključile učenice 3. i 7. razreda, Gloria Gržinčić i Romana Valenčić.

Marljivo smo vježbali i trud se naposljetku isplatio. Spomenimo kako je Tara osvojila i nagradu za najmlađeg izvođača i svojom simpatičnošću oduševila mnoge. Osim nagrada i promoviranja dječje kreativnosti, ponosni smo na brojne intervjue i gostovanja u medijima kao i na mnoge dirljive reakcije kako je pjesma o najdražem biću- majci dirnula mnoga srca.

Zahvaljujemo svima: organizatorima ovog festivala, navijačima, roditeljima, djelatnicima škole kao i Općini Klana na podršci i potpori.

Obzirom da Tara, Gloria i Romana posjeduju mnoge umjetničke i sportske talente, za njih ćete još sigurno čuti i imati ih prilike vidjeti na važnim događajima vezanim uz školu i zajednicu.

U prilogu možete poslušati pjesmu i zaviriti u galeriju fotografija.Veselimo se i zajedničkom druženju u Cinestaru koji nam kao nagradu poklanja škola. Vjerujemo da ćemo se zasluženo zabaviti, a naravno da ćemo Vas o svemu izvijestiti putem školskog weba!

Evo galerije sa našim slikicama:

Evo galerije sa profesionalnim fotografijama:

Članke iz novina (u velikoj veličini nakon spremanja) možete pogledati na sljedećem linku:

Link - Članci

A primio nas je i naš klanjski načelnik Matija Laginja!

O svemu još možete pročitati na sljedećim linkovima:

Općina Klana

Novi list 1

Novi list 2

Zahvale su zaslužilii:

Sandro Princ, Sergej Dreschler, Silvano Ježina  te Ivana Marčelja

objavio: Kristian Iskra   datum: 22. 10. 2013.